X

Result Details

Event name: Qualifier
Date: 02 May 2009
Type:
Club: Chew Valley Lake Sailing Club
Classtype:420 , see more results
Rank SailNo Helm Crew Club Nett M/F Prize Age M/F Prize Age Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6
1 GBR52759 Phil SPARKS Ben GRATTON RLYC/RLYC 20 M 17 M 17 2 9 3 5 1 9
2 GBR53116 Ben PALMER Konrad WEAVER IBRSC/IBRSC 24 M 18 M 17 7 1 11 4 13 1
3 GBR53952 Rebecca KALDERON Rosie SIBTHORP Itchenor/Itchenor 37 F 18 F 18 9 4 2 6 16 23
4 GBR52483 James HAYWARD Tim CARTER Waldringfield/Waldringfield 38 M 17 M 17 10 BFD50 7 1 17 3
5 GBR51883 Amy SEABRIGHT Katrina BREWER Cornthian Otters/Cornthian Otters 41 F 17 F 18 3 16 5 23 7 10
6 GBR53645 Joshua PISTOL Piers STRONG Parkstone YC/Parkstone YC 43 M 19 M 18 4 8 10 11 10 29
7 GBR53591 Imogen STANLEY Hermione STANLEY Oxford SC/Oxford SC 47 F 19 F 17 17 11 8 7 4 25
8 GBR53377 Sam ROBINSON Peter ALTON West Kirby/West Kirby 55 M 17 M 17 12 15 4 25 5 19
9 GBR53232 Matt RAINBACK Simon FOSKETT Poole YC/Staunton Harold SC 56 M 18 M 18 6 10 30 14 2 24
10 GBR53380 Mike WOOD Hugh BRAYSHAW Draycote Water SC/Draycote Water SC 57 M 17 M 16 1 BFD50 1 2 3 DSQ50
11 SWE52989 Carl JOHANNISSON Wilhelm JOHANNISSON KSSS/KSSS 57 M 18 M 19 13 BFD50 16 17 6 5
12 GBR52426 Tom KINVER Charlie MAKEPEACE EXE/Oxford 58 M 18 M 18 15 30 6 13 9 15
13 GBR52480 Tim GRATTON Ed RILEY Hayling Island SC/Hayling Island SC 60 M 15 M 15 18 3 19 18 22 2
14 GBR51754 Matthew FOSKETT Adam WALKER Staunton Harold/Staunton Harold 62 M 16 M 16 11 5 12 22 24 12
15 GBR51262 Andrew WISHART Liam GARRISON Royal Lymington YC/Royal Lymington YC 67 M 17 M 16 20 7 26 3 29 11
16 GBR52907 Anna BURNET Flora STEWART Royal Northern and Clyde CruisingC/Solway YC 68 F 17 F 17 8 29 18 19 15 8
17 GBR53379 Sarah HICKMAN Kathrine KIMBER Starcross SC/Starcross SC 73 F 21 F 19 21 2 24 8 27 18
18 GBR53304 Tom PAIN Nathan BAILEY Cardiff Bay YC/Cardiff Bay YC 76 M 16 M 18 25 18 20 16 18 4
19 GBR52229 Joanna FREEMAN Hannah MITCHELL Parkstone YC/Parkstone YC 81 F 17 F 17 14 20 17 9 21 21
20 GBR53644 Billie QUINLAN Sophie PEARSON Burnham/Parkstone 83 F 18 F 18 33 13 13 15 25 17
21 GBR52067 James PARKER-MOWBRAY Chris TAYLOR Frampton-on-severn SC/Frampton-on-severn SC 86 M 14 M 15 28 12 31 10 23 13
22 GBR52868 Molly BRIDGE Pip WEGUELIN RLymYC/RLymYC 92 F 18 F 18 27 14 25 20 26 7
23 GBR52062 Michael MORUZZI Jonathan HARRIS West Kirby / DEE/West Kirby / DEE 93 M 16 M 18 5 BFD50 21 12 28 27
24 IRL53156 Scott FLANIGAN Lukamo MALCOLMISSIMO HYC/GBSC 94 M 17 M 18 22 25 22 30 19 6
25 GBR51882 Jonathan HOUSE Lewis RUMBOL Poole YC/Poole YC 97 M 18 M 18 23 27 9 BFD50 8 30
26 GBR52871 Nia JONES Hannah JONES Cardiff Bay YC/Cardiff Bay YC 97 F 16 F 18 16 21 14 BFD50 32 14
27 GBR53327 Eleni MORUS Henriette BRAND Cardiff Bay YC/Cardiff Bay YC 98 F 16 F 16 29 6 15 28 37 20
28 IRL53157 Cian O'REGAN Mark BOYLAN Kinsale YC/Skerries SC 100 M 17 M 17 24 17 23 24 14 22
29 GBR53117 Guy STEPHENS Adrian CLAY Oxford/Oxford 106 M 17 M 17 30 22 27 29 12 16
30 GBR51407 Theo BULL George AYRE STONE/STONE 126 M 16 M 17 19 28 32 27 20 35
31 GBR52205 Christopher TIERNAN Charlie DAVIS Parkstone YC/Royal Lymington 136 M 16 M 17 31 31 34 31 11 32
32 GBR50660 Sarah ALTON Hannah JONES Oxford/Staunton Harold SC 136 F 15 F 16 26 23 37 21 33 33
33 GBR51773 Sophie BRETT Freya ADAMS Torpoint Mosquito S.C/Chew Valley Lake S.C 145 F 15 F 18 32 19 35 34 34 26
34 GBR51988 John BEARDON Fergus BARRIE Annandale SC/Annandale SC 148 M 16 M 16 35 26 29 35 30 28
35 GBR52482 Jamie LAMBE Charlie IMPEY Frensham Pond SC/Frensham Pond SC 160 M 19 M 18 38 34 28 32 35 31
36 GBR53457 Serena de Nahlik William ORMEROD Draycote Water SC/Draycote Water SC 166 F 16 M 17 36 32 38 33 31 34
37 GBR53053 Jane SCEALES Cassie SYMES Yarmouth/Yarmouth 167 F 16 F 17 34 24 33 26 DNC50 DNC50
38 GBR51282 Kate STANLEY Maddie STANLEY Llandegfedd/Llandegfedd 177 F 18 F 16 37 33 36 36 36 36
39 GBR48597 Sam BARKER Michael MALE CCSC/CCSC 250 M 14 M 16 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50
39 GBR52151 Edward GREY Brendan SWEENEY RWYC/RWYC 250 M 17 M 17 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50
39 GBR52407 Will JONES Tom BURROWS Stauton Harold SC/Stauton Harold SC 250 M 17 M 17 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50
39 GBR52915 Fred WILLIAMS Sam MUSKETT West Kirby/West Kirby 250 M 16 M 17 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50
39 IRL5 Timothy O'LAOIRE Brian KELLEHER Royal St George & Howth YCS/Royal St George YC 250 M 18 M 18 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50
39 IRL52684 Katie GAMBIER-ROSS Ali DIX KYC/HYC 250 F 16 F 15 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50
39 IRL52758 Laura MC CARTHY Louise MC CARTHY R.c.y.c./R.c.y.c. 250 F 16 F 15 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50
39 IRL53103 Stephen TIERNAN Dermott MCMORROUGH R.st.g.y.c/Royal ST. George Y.C 250 M 20 M 19 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50
39 IRL53160 Jane BUTLER Jenny ANDREASSON R.st.g.y.c/R.st.g.y.c 250 F 17 F 16 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50
39 IRL53578 Rob LEHANE Irlaith KENNEDY KYC / Rcyc/KYC 250 M 18 M 17 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50
39 IRL53698 Emma GEARY Niamh CONNOLLY BSC Rcyc/BSC 250 F 16 F 16 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50 DNC50
comments powered by Disqus