X

Result Details

Event name: Inlands
Date: 12 October 2006
Type: Inlands
Club: Grafham Water Sailing CLub
Classtype:RS800 , see more results
Rank SailNo Helm Crew Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Nett Class Rating Total Notes
1 1054 Justin Deal Sarah Marriott Frencham Pond SC 6.0 (7.0) 6.0 1.0 1.0 2.0 16.0 RS800 23.0
2 1083 Spod Olive Dan Brown Stokes Bay SC (DNC) 8.0 3.0 4.0 7.0 3.0 25.0 RS800 58.0
3 1114 Andy Jeffries Allyson Ody Eastbourne Sovereign SC 2.0 12.0 1.0 (15.0) 8.0 8.0 31.0 RS800 46.0
4 1112 Ralph Singleton Sophie Singleton Chew Valley Lake SC (11.0) 11.0 7.0 3.0 11.0 1.0 33.0 RS800 44.0
5 1012 Paddy Gamble Fiona Lockwood Stokes Bay SC 4.0 9.0 (DNC) 7.0 9.0 5.0 34.0 RS800 67.0
6 874 Jamie Reid Alistair Rose Oxford and Cambridge Sailing Society 8.0 (15.0) 14.0 2.0 6.0 6.0 36.0 RS800 51.0
7 892 David Pike Nick Jerkins Eastbourne Sovereign SC 5.0 2.0 4.0 13.0 (14.0) 14.0 38.0 RS800 52.0
8 1075 Neil Baker James Hughes RCYC 19.0 4.0 8.0 (DNC) 2.0 7.0 40.0 RS800 73.0
9 1089 Ian Martin Claire Booth Bough Beach SC 10.0 13.0 (DNC) 6.0 5.0 9.0 43.0 RS800 76.0
10 989 Ben Schooling Tim Hirst Helensburgh SC 12.0 (DNC) 2.0 5.0 16.0 11.0 46.0 RS800 79.0
11 1016 Peter Barton Rozalin Allen Lymington YC 1.0 (DNC) DNC 8.0 3.0 4.0 49.0 RS800 82.0
12 1102 Aaron Bardon Martin Bardon 9.0 10.0 12.0 9.0 10.0 (DNC) 50.0 RS800 83.0
13 978 Tim Smyth Adam Broughton Netley SC 3.0 (21.0) 17.0 14.0 21.0 13.0 68.0 RS800 89.0
14 1011 James Ross Heather Back Weston SC 27.0 1.0 5.0 16.0 20.0 (33.0 OCS) 69.0 RS800 102.0
15 1076 Rob Watson James Grey-Holmes Royal Lymington YC 13.0 17.0 16.0 (DNC) 12.0 12.0 70.0 RS800 103.0
16 1013 Rob Style Ben Lister Royal Thames YC 25.0 5.0 9.0 (33.0 OCS) 15.0 17.0 71.0 RS800 104.0
17 878 Sam Neil Matt Reynolds GWSC 18.0 19.0 13.0 18.0 4.0 (20.0) 72.0 RS800 92.0
18 1111 Keith Willis Bonnie Moody Lymington Town SC 17.0 6.0 10.0 24.0 25.0 (DNC) 82.0 RS800 115.0
19 1113 Alastair Shires Penny Shires Stokes Bay SC (26.0) 14.0 21.0 21.0 13.0 16.0 85.0 RS800 111.0
20 1045 Andrew Foulds Oliver Dewhurst Grimwith SC 14.0 24.0 18.0 17.0 18.0 (33.0 OCS) 91.0 RS800 124.0
21 972 Graham Simmonds Chris Doe Hayling Island SC 15.0 3.0 11.0 (DNC) DNC DNC 95.0 RS800 128.0
22 968 David Steed Suzie Procter Stokes Bay SC 21.0 (DNC) DNC 11.0 23.0 10.0 98.0 RS800 131.0
23 1116 Adrian Coatsworth Julia Coatsworth Waldringfield SC 22.0 20.0 15.0 10.0 (33.0 OCS) 33.0 OCS 100.0 RS800 133.0
24 964 Charlie Roome Steve Hall Draycote Water SC 7.0 16.0 (DNC) 12.0 33.0 OCS DNC 101.0 RS800 134.0
25 883 Kate Gillow Neil Trickett Draycote Water SC 23.0 22.0 22.0 19.0 (24.0) 15.0 101.0 RS800 125.0
26 940 Mark Longstaff Laurence Riches GWSC 16.0 (DNC) DNC 22.0 17.0 18.0 106.0 RS800 139.0
27 1047 Simon Grundy Ollie Page Hayling Island SC 20.0 23.0 20.0 23.0 22.0 (DNC) 108.0 RS800 141.0
28 919 Jo Skinner Simon Skinner Datchet Water SC (DNC) 18.0 19.0 20.0 19.0 DNC 109.0 RS800 142.0
29 809 Bill Smith Diana Milne Lymington Town SC 24.0 (DNC) DNC 25.0 26.0 21.0 129.0 RS800 162.0
30 922 Ian Paterson Fran Howell/Sarah Crossman GWSC (DNC) DNC 23.0 26.0 27.0 22.0 131.0 RS800 164.0
31 1062 Philip Beck David Beck Yorkshire Dales SC (DNC) DNC 24.0 27.0 28.0 23.0 135.0 RS800 168.0
32 840 Allan Higgs Liz Howell Tresaith Mariners SC (DNC) DNC 25.0 28.0 DNC 19.0 138.0 RS800 171.0
comments powered by Disqus